Klaudiusz Wesołek przeciwko rozliczaniu, karaniu
b. funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa


Klaudiusz Wesołek w wypowiedzi z dnia 6 grudnia 2007 r. na liście dyskusyjnej PLUK (
http://www.geocities.com/klaudiuszwesolek/pluk.html) opisał swoje spotkanie z b. kpt. SB Koneczką; chodzi o esbeka Marka Konieczkę(1).

Opisując przygodną rozmowę z byłym esbekiem K. Wesołek konkluduje: I nie wiem jaki mialoby dzis sens "dobieranie sie" do kpt Koneczki i innych esbekow. Co innego tajni wspolpracownicy... ale i tutaj zadne sankcje prawne nie maja juz sensu... nalezy ich jedynie UJAWNIC... w imie PRAWDY... i tyle...

Stanowisko K. Wesołka jest szkodliwe, sprzeczne z elementarnymi zasadami sprawiedliwości(2).

 
 

Mariusz Urban
 

Sopot, dnia 6 grudnia 2006 r.------------------------------------
1 M. Konieczka występował w sprawie przeciwko Ruchowi Narodowemu w latach 1983-1984 (co najmniej), wówczas jako porucznik SB. Vide: Relacja Marka Finca z przeszukań, zatrzymania i aresztowania w sprawie przeciwko NGP i Ruchowi Narodowemu w czerwcu - lipcu 1983 r., VIII 1983  (
http://www.ruchnarodowy.pl/MF_001.html); M. Urban, Sprawa przeciwko Ruchowi Narodowemu,    rozpoczęta aresztowaniami w czerwcu i lipcu 1983 r., II 2001 (http://www.ruchnarodowy.pl/MU_023.html).

2 K. Wesołek nigdy nie był członkiem Ruchu Narodowego. Teksty Ruchu Narodowego odnoszące się do K. Wesołka związane są z funkcjonowaniem Rejestru Represji na stronie internetowej Ruchu Narodowego.


Ruch Narodowy
skr. poczt. 55
81-701 Sopot 1
e-mail:
poczta@RuchNarodowy.pl
http://www.RuchNarodowy.pl