Represja w Łodzi za obronę dzieci nienarodzonych


20 września 2006

W dniu 11 września 2006 r. Sąd Rejonowy w Łodzi (sędzia Ewa Kabzińska) uniewinnił Łukasza Wróbla w sprawie za wystawę antyaborcyjną Wybierz życie zorganizowaną w centrum Łodzi. Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura podczas mów końcowych wniosła o uniewinnienie autora ekspozycji ze względu na brak społecznej szkodliwości czynu. Sędzia uznała, że subiektywne odczucia nie mogą prowadzić do kary sądowej, a według niej obiektywnie wystawa nie była nieprzyzwoita (nie posiadała cech bezwstydności i wulgarności). Wskazała na szlachetny motyw wystawy (ochrona życia). Łukasz Wróbel nie krył zadowolenia z wyroku. Pełnomocnik jednej z oskarżycielek posiłkowych nie wykluczył apelacji.


13 czerwca 2006

W dniu 7 maja 2006 r. odbyła się kolejna rozprawa. Przesłuchano dwóch świadków. Proces odroczono do lipca.


22 listopada 2005

Łukasz Wróbel z Izabelina, student politologii Colegium Civitas w Warszawie, jest twórcą wystawy "Wybierz życie". Wielkie zdjęcia przedstawiają skutki konfliktów zbrojnych, a każde zdjęcie ma odpowiednik - zdjęcie dziecka zabitego w wyniku aborcji. I komentarze: Różne metody, różne motywy - rezultat ten sam ... Dotychczas wystawa była eksponowana w miejscach publicznych w kilku miastach. W dniu 15 września 2005 r. Sąd Rejonowy, Wydział Grodzki, w Łodzi skazał Łukasza Wróbla na 40 godzin pracy na cele społeczne (wyrok nie jest prawomocny).

Łukasz Wróbel jest członkiem konserwatywno-liberalnego stowarzyszenia KoLiber. Jednak jego prezes Paweł Podsiedlik mówi, że wystawa jest prywatną inicjatywa studenta. Nie włączamy się w to - tłumaczy
(
www.liberator.org.pl/l/html/modules.php?name=News&file=article&sid=1562).

Pan Łukasz Wróbel sprostował, że od trzech lat nie uczestniczy w życiu KoLibra, a przed kilkoma miesiącami zrezygnował z członkostwa w tym Stowarzyszeniu (e-mail, 7 grudnia 2005).

Adres internetowy wystawy "Wybierz życie": www.nieaborcji.pl.

Adres internetowy Komitetu Poparcia Wystawy "Wybierz życie": www.nienarodzeni.pl.Represja w Białymstoku za obronę dzieci nienarodzonych

Represja w Lublinie za obronę dzieci nienarodzonychRuch Narodowy
skr. poczt. 55
81-701 Sopot 1
e-mail:
poczta@RuchNarodowy.pl
http://www.RuchNarodowy.pl